Mladí šachisté Kopřivnice uspěli v okresní lize. Svoboda přivezl bronz

Napsal uživatel Jan dne So, 01/28/2023 - 17:19

,,Petřvald (mha) – Velmi dobře si vedli na Okresní mládežnické šachové lize (OMŠL) v Petřvaldu mladí šachisté Kopřivnice. V celkovém pořadí všech kategorií (celková účast byla 24 hráčů) vybojoval Filip Svoboda třetí místo se ziskem pěti bodů. Ve své kategorii do 16 let získal Filip Svoboda druhou příčku za vítězným Lukášem Bravanským z Bílovce. Ve stejné kategorii se umístil vysoko taktéž další zástupce Kopřivnice – Michael Ulembekov obsadil čtvrté místo, když získal celkem 4 body. Svého vyslance měla Kopřivnice také v nejmladší věkové kategorii do 12 let, ve které Vojtěch Socha vybojoval 3 body, a obsadil tak čtvrté místo.

Z výsledků OŠLM Petřvald (14. 1. 2023): kategorie do 16 let: 1. Lukáš Bravanský (Bílovec) 6 bodů, 2. Filip Svoboda (Kopřivnice) 5, 3. Jan Slováček (Suchdol) 4,5, 4. Michael Ulembekov (Kopřivnice) 4; kategorie do 14 let: 1. Patrik Pustějovský (Frenštát) 7 bodů, 2. Sofie Zelenková (Mořkov) 4, 3. Arsenii Brovchenko (Mořkov) 4; kategorie do 12 let: 1. Matěj Plecháček (Mořkov) 4, 2. Kryštof Hasalík (Nový Jičín) 4, 3. Václav Jančálek (Mořkov) 3, 4. Vojtěch Socha (Kopřivnice) 3."

Zdroj: Kopřivnické noviny, 26.1.2023