První výhra ve 2. lize ŠK Kopřivnice A - Slavoj Český Těšín 4,5:3,5

Napsal uživatel rosa dne Ne, 03/05/2023 - 18:48

První výhra ve 2. lize ŠK Kopřivnice A - Slavoj Český Těšín 4,5:3,5

Tak jsme se konečně dočkali a to hned se druhým týmem tabulky, hrajícím o postup do první ligy. Přitom zápas začal hodinu před "výkopem" telefonátem Rosti, že ze zdravotních důvodů nemůže hrát. Naštěstí byl okamžitě připraven Pavel Kadlec a trošku se nám posunula sestava na posledních třech deskách.

Po celý zápas jsme si udržovali vedení díky výhrám Jardy Sochy a Pavla Omamíka. Soupeř snižoval na první šachovnici a za stavu 3,5:2,5 zůstaly ve hře dvě dlouhé koncovky, které soupeř zkoušel přetavit v body. Jenže IM Langner narazil tentokrát oběma věžemi na Vlasťovu houževnatou obranu a po vyčerpání všech možností byla remis. Na osmé šachovnici držel rovnou pozici Pavel Kadlec a když soupeř viděl, že na druhé je remis, svou marnou snahu vzdal a nabídl ji taky. Krásný a bojovný zápas, ze kterého budou záběry v KTK Kopřivnice.

Takže si vezměme z dnešního dne ponaučení a pokud chceme vyhrát - 1. musí přijet televize 2. sestava se musí změnit hodinu před zápasem 3. kapitán nesmí hrát, ale vařit (PR)