KS A 6. Kolo Tj Fulnek - Tatra Kopřivnice B 1,5:6,5

Napsal uživatel admin dne Po, 01/13/2020 - 07:41

I když tomu výsledek nenapovídá, Fulnek ukázal proč se mu v téhle sezóně daří. Také jim scházely dvě silné opory Šíma a Tejnský, kteří hrají jen sporadicky, což nám pomohlo.

Zápas začal moji rychlou výhrou na první desce, když soupeř zaspal s vývinem za cenu pěšce a nedělal moc pro to, aby ho dohnal. A nakonec dopadla pro soupeře příliš krutě matem.

Bohouš po zahájení ve střední hře začal tlačit neuvěřitelně v centru. Soupeř neměl vhodně rozestavěné figurky (pozice nebyla jednoduchá) a pozice se mu i po zajimavé kombinaci Bohouše rozsypala.

Pavel Kadlec měl velmi slibnou pozici, ale ve fázi kdy se mohl pustit do soupeře zvolil klidné pokračování a partie končila remízou. Následně Rosa remizoval v pozici, kdy už nešlo nic dělat. Michal Pindjak hrál velmi přesně a nedovolil Rosovi cokoliv udělat s výsledkem. Jirka Brabec dělal na soupeře tlak v podobě času a v pozici kdy to vypadalo, že se nic nemůže stát, Jirka našel zajimavý zvrat a soupeřova pozic se neuvěřitelně rozsypala. Takže jsme vedly 4 - 1.

Jirka Břiza v v oboustranně pevné pozici se pokusil postrašit krále a vyšlo mu to. Soupeř nezvolil vhodnou výstavbu a po útoku na krále stratil pěšce a Jirka už s přehledem přešel do koncovky a vyhrál a rozhodl zápas v náš prospěch.

Ostatní partie už tak slibně nevypadaly. Jirka Koleček měl kvalitu méně a Pavel Hlaváček se snažil s pěšcem méně držet pozici. Pavel Osladil hrál strategicky v zavřené pozici velmi pěkně a vypadalo to s Jirkou špatně. Naštěstí to dopadlo dobře a Jirka svým Koněm udělal průvan soupeři a otočil vývoj a vyhrál.

Pavlovi Hlaváčkovi se povedla pozice udržet do remízy, ikdyž Jiří Opluštil pěkně využil slabiny na f5, kde posadil svého otravného jezdce a podařilo se mu pěkně přes centrum s pomocí slabiny získat pěšce.