ŠK ASK Tatra Kopřivnice "B" - TJ Mořkov "A" 5:3

Napsal uživatel admin dne Po, 12/16/2019 - 07:42

V 5. kole jsme nastoupili proti týmu, kterému se v této sezóně příliš nedaří a možné i to pomohlo k rychlému vedení 3,5 - 0,5 a nakonec celkové výhře.

1.deska

Já jsem prohrál v útočné partii, kde jsem se po zahájení mohl dostat k slušné pozici za bílého. Soupeř hrál však nemilosrdně a po několika nepřesnostech jsem pří prohrané koncovce a krásném zakončení kapituloval.

2.deska

Na druhé desce Bohouš rozehrál zavřenou variantu, ve které se snažil o aktivní útok na královském křídle. Soupeř Milan Zelenka nakonec obsadil centrální sloupec, ale nevyužil nic a partie přešla k remízové koncovce.

3.deska

Jirkovi Břízovi proti Jančálkovi se povedlo přejít do pozice s pěšcem více, kde stačilo vyměnit těžké figury a přejít do vyhrané koncovky. Což se nakonec stalo a Jirka cupital pěšcem na dámu a soupeř vzdal.

4. deska 

Rosinský Pavel hrál s Milanem Zelenkou dlouho rovnou pozici, ale pak se pozice neuvěřitelně změnila, kdy Rosa měl materiální převahu a už si jen užíval sbírání pěšců.

5. deska

Pavel Kadlec si už v zahájení smlsnul na pěšci díky vazbě. Po nekorektní oběti soupeře a postupném sbírání materiálu se dostal k pozici, kdy už nebylo možné vymyslet nějaký alespoň trošku nebezpečný plán a Hanko František se vzdal.

6.deska

Jirka Koleček po zahájení rozehrál složitou kombinaci, která vyžadovala přesnou hru od soupeře. Jirka to zvládl lépe a nakonec vyhrál.

7. deska 

Hlaváček Pavel hrál dlouho s Václavem Černochem a nejdelší partii. Nakonec se dostal do koncovky kůň proti střelci. Kde to vypadlo na remízu podle mě chtěl za každou cenu vyhrát a přišel o pěšce a Václav Černoch už zkušeně dotáhl partii do konce.

8. deska

Jirka Brabec hrál zavřenou pozici, kde se hodně hrálo na zlepšování jednotlivých figur a napadání slabinek. Po různém přeskupování figur se nakonec celá partie dostala do remízové koncovky. A tak i partie skončila.